İletişim:

0850 360 55 34
[email protected]

Ankara Merkez Ofis:
BOSB 55.Cadde No:4 Malıköy / Sincan

Araç Kiralama En Çok Tercih Edilen Otomobiller

Araç Kiralamada Tercihler
Ülkemizde her yıl binlerce araç kiralanmaktadır. Araç kiralamalarda 3 ila 6 ay arası veya 12 ay arası kiralama şansına firmalar aracılığı ile sahipsiniz. Kiralama'nın avantajlarından bireysel ya da kurumsal olarak faydalanmanız mümkündür.

Araç Kiralarken Hangi Kriterlere Dikkat Ediliyor?
Araç kiralamada tercih edilen bazı markalar bulunmaktadır. Bu markalar özellikle gerek ekonomik gerekse de konfor açısından diğer markalara göre ön planda olmayı başarmışlardır. Özellikle araçların donanımsal özellikleri de kiralama sektörünü etkileyen bir diğer ayrıntılardan olarak göze çarpıyor. Araç kiralamada talebe yönelik bir havuz oluşturarak siz değerli müşterilerimize en iyi araçları uygun fiyatlarla buluşturmayı hedefliyoruz.

Araç Kiralamalarında En Çok Tercih Edilen 11 Otomobil
TOKKDER’e göre bu yılın ilk yarı evresinde araç kiralama oranları önceki dönemin rakamlarına göre %140 civarı artış göstermekte olup, yaşanılan Pandemi sürecinde toplu taşıma kullanımında sınırlamalar ve yasaklamalar sebebi ile müşterilerimizin kiralamaya olan eğilimi gün geçtikçe artmakta, kiralanan araç stoklarının artış gösterdiğini söyleyebilmek mümkündür.

Araç Kiralamalarında en çok tercih edilen 11 araç:

1) Renault Clio
Renault clio gerek maliyeti gerekse de ekonomik sürüş konforu ile birlikte en çok kiralanan otomobil markalarının başında yer almaktadır. Türkiye'de de en çok tercih edilen otomobil markası olan Renault, kiralama sektöründe de diğer markalara göre daha fazla tercih edilmektedir. Kiralama şirketleri bünyesinde en çok kiralanan otomobil markası ve modeli olarak ön plana çıkıyor.

2) Renault Symbol
Araç kiralamada Renault marka araçların ön plana çıktığını daha önce de söylemiştik. Renault Symbol'de araç kiralamada tercih edilen ve şirketimiz bünyesinde de sürekli olarak kiralanan araçlardandır. 

3) Fiat Linea
Ülkemizde Renault markasından sonra en çok kiralanan ve tercih edilen bir diğer otomobil markası da Fiat markasıdır. Fiat otomobilinin en çok tercih edilen modeli ise linea modelidir. Linea kiralama şirketleri bünyesinde de sürekli olarak kiralanan ve birden fazla kiralama hizmeti verilen araçlardan birisidir.

4) Fiat Egea
Fiat otomobil markasının en çok sevilen ve kiralanan bir diğer modeli de egea modelidir. 2020 yılı itibari ile de Fiat Egea modeli ekonomik ve konforlu oluşundan dolayı en çok kiralanan araçlar arasına girmiştir.

5) Volkswagen Polo
Volkswagen otomobil markası ülkemizde sürekli olarak tercih edilen ve yollarda görmeye alışık olduğumuz markalardan birisidir. Araç kiralamada da tercih edilen ve şirketimizin de en çok kiraladığı araçlar arasına Volkswagen Polo modeli girmiştir. Uygun fiyatlar ile Polo modelini şirketimiz aracılığı ile kiralama şansına da sahipsiniz.

6) Ford Focus
Ülkemizde en sevilen bir diğer araç markası da Ford markasıdır. Özellikle Focus modeli araç kiralamada da zirve noktalarda oynamaktadır. Ford Focus modeli araç kiralarken tercih edilme sebebi ekonomik arabalardan biri olmasıdır. Focus modeli ekonomik olmanın yanı sıra konforu ve kullanışlı donanım seçeneği ile de sizlere sunulmaktadır. 

7) Opel Astra
Sevilen otomobil markalarından biri olan Opel markası özellikle Opel Astra modeli ile kiralama sektöründe sürekli olarak tercih edilen araçların başında yer almaktadır. 

8) Peugeot 301
Araç kiralama sektöründe en çok tercih edilen ve en çok kiralanan araçların bir diğeri ise Peugeot markasıdır. 301 modeli ise Peugeot markasını bu listeye dahil etmektedir. Ekonomik bir sürüş imkanı tanımasından ötürü Peugeot 301 modeli en çok kiralanan araçlar arasındadır.

9) Toyota Corolla
Türkiye'de en çok tutulan markalar arasında kuşkusuz Japon teknolojisi kullanan Toyota Corolla yer almaktadır. Benzin ve Hibrit dönüşümlü motor tipli araçları ile kısa sürede kalkış hızları ve ivmelerine sahip olan Corolla Özellikle Corolla serisi de araç kiralamalarda öncelikle şehir içi kullanımlarda ekonomik olduğu için oldukça tercih edilmekte ve ilgi duyulmaktadır.

10) Hyundai i20
Binek araçlar içerisinde yakıt tüketiminin ekonomik açıdan verimli ve ergonomik tasarımı ile kısa zamanda popülerliğini arttıran Hyundai i20, özellikle uzun yolculuklarda aile boyu kullanımı oldukça yaygın hale gelmiştir. Bu sayede en çok tercih edilen ekonomik sınıflı araçlardan biridir.

11) Renault Megane
Renault Megane, hem bireysel hem de kurumsal kiralamaların sıkılıkla tercih ettiği bir araç modelidir. Bunun yanısıra kiralamalarda en çok tercih edilen Renault markasının bir modeli olan Megane, Joy ve Touch paketleri ile kullanıcılarını bilgi ekranı ve multimedya seçenekleri ile uzun yolculuklarda bile oldukça memnun eden bir dizayna sahiptir. Öncelikle kurumsal kiralamalarda Lojistik ve Turizm sektörlerine hitap eden Megane, ekonomik ve donanımlı araç paketleri ile müşterilerin ilgi odağı olmaya aday.

Kiralık Araç Seçeneklerini İncelemek İçin Tıklayın!


Etiketler: Araç Kiralama En Çok Tercih Edilen Otomobiller