İletişim:

0850 360 55 34
[email protected]

Ankara Merkez Ofis:
BOSB 55.Cadde No:4 Malıköy / Sincan

Yağışlı Havalarda Araç Nasıl Kullanılır

Türkiye mevsimsel olarak yağışların çok olduğu bir dönem içerisinde ve sürücüler ister istemez bu zaman içerisinde araç sürerken yağmurla karşılaşabiliyorlar. Araç kullanırken görüş mesafesinin önemli olması ise yağışlı havalarda ister istemez sürücünün zorlanmasına neden oluyor. Bu makalemizde KolayFilo Araç Kiralama olarak nasıl araç kullanılması gerektiği hususunda bilgilendirme yapalım istedik. Her ne kadar iyi bir sürücü olduğunuzu düşünüyor ve iddia ediyor olsanız da araç kullanmak bir risk ve bu risklerinde ne zaman meydana geleceğini hiçbir zaman bilemezsiniz. Bunun için eğer bir aracınız varsa o zaman size tavsiyemiz mutlaka kasko sigortanızı yaptırmanız.

Biz uzun dönem araç kiralama hizmetimizde kiraladığımız araçlarımızın tamamını kasko sigortası ile güvence altına alırız ve kiraladığınız sure içerisinde olası kazalara karşı güvende olursunuz. Üstelik kaza sonrasında ikame araç desteği sağlanarak araçsız kalmamanız da sağlanmış olacaktır.

Yağışlı havalarda araç kullanımı tehlikelidir. Bunun içinde direksiyona geçtiğinizde önce güvenlik demeniz gerekir. Acemi bir sürücüyseniz endişeniz ister istemez daha fazla olacak. Ancak profesyonel sürücüler için normal günden çok farklı değildir. Araç sürmenin çevresel faktörlere bağlı olduğunu unutmamak gerekir. Bu nedenle araç kullanırken güneşli bir havadaki güvenlik isteniyorsa o zaman aşağıdaki başlıklara dikkat etmek gerekir.

Su Birikintisine Dikkat Edin

Yağışlı havalarda öncelik su birikintilerine önemle olmalıdır. Bu birikintilerin altında neler olduğunu bilemezsiniz. Dolayısıyla derin bir birikintiye girdiğiniz zaman aracın kontrolünü elden bırakabileceğiniz gibi aracınızı çukura düşürmekle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu da aracınızın zarar görmesi anlamına gelecektir.

Lastikleriniz

Otomobillerde güvenliği sağlayan en önemli şey lastiklerdir. Bunun için lastiklerinizin kış mevsimine uygun olarak seçilmesi gerekir. Kışın yazlık lastikle binmeniz aracınızın güvenliğini ortadan kaldıracaktır. Bazı sürücüler lastik fiyatlarının yüksek olmasından dolayı kışlık lastik almamayı tercih edebiliyor ancak bu güvenlik zafiyeti demektir.

Biz kiraladığımız araçların yazlık ve kışlık lastiklerinin değişimini ücretsiz olarak sağlarız.

Temiz Camlar

Aracınızın görüş mesafesi çok önemlidir. Bunun için mutlaka camlarınızın temiz olmasını sağlamalısınız. Silecekleriniz işlevini doğru bir şekilde yerine getiriyor olması ve cam suyunun eksik olmaması gerekir.


Etiketler:yağışlı havalar araç kontrolü