İletişim:

0850 360 55 34
[email protected]

Ankara Merkez Ofis:
BOSB 55.Cadde No:4 Malıköy / Sincan

KOBİ'ler İçin Yıllık Araç Kiralama Avantajları

Sektör ne olursa olun küçük ya da büyük birçok firmanın yıllık araç kiralama hizmetini tercih ettiklerini gördük. Peki, ilk kez yıllık araç kiralayacak olan bir KOBİ nasıl bir avantaj sağlayacak ve neden uzun dönem araç kiralama hizmeti almalı bunu 3 temel nedenle belirtelim istedik.

Bütçenizi Kontrol Altına Alın

Bir firma küçük olsun ya da büyük olsu satın alacağı her araç için ekstra masrafları gözden çıkarmak zorundadır. Örneğin aracın vergileri bunun sadece görünen yüzüdür. Verginin dışında sigortası, muayenesi, bakımı vs. derken liste uzayıp gidecektir.  Yani satın alınan bir araç uzun ya da kısa vadede bir sürü masraf çıkaracaktır. Oysaki yıllık araç kiralama yaptığınız zaman kaç tane araç kiralayacaksanız araç ya da araçlarınız için gözden çıkaracağınız rakam sabit ve nettir. Bunun için ekstra bir masrafla kesinlikle karşılaşmazsınız. Personeliniz aracınızla kaza yapabilir, aracınızın bakım zamanı gelebilir siz bunları asla düşünmezsiniz. Üstelik aracın değer kaybı da sizi ilgilendirmeyecektir. KOBİ’ler araç almak yerine uzun dönem kiralamayı seçtiklerinde bütçelerini kontrol altında tutmuş olacaklardır.

Giderlerinizi Azaltın

Yıllık araç kiralama hizmetiyle birlikte artık bir adım daha önde olursunuz. Çünkü satın aldığınız bir araç ve bu araç için ekstra ödemeler yapmak yerine kiraladığınız aracınızı da verginizden düşebilirsiniz. Üstelik vergiden düşeceğiniz dilimde kiralama ücretinin tamamı olacaktır. Aracınızın bakımını sizin yaptırmamış olmanız zaten ihtiyacınız olan bir araç için para ödememek anlamına geleceğinden dolayı bütçenizi korumuş ve giderlerinizi de azaltmış olursunuz.

Karlı Yatırım

Son dönemde araçlar konusunda insanlar daha seçici olduğu gibi Y kuşağı da bu anlamda satın alma kirala yöntemini de benimsemeye başladı. Eskiden araç almak ve satmak karlı bir yatırım olarak görülürken bugün sıfır olarak aldığınız araçta bile ikinci el fiyatını ciddi anlamda düşürüyorsunuz. Bu da size satın aldığınız araçla yatırım yapamayacağınız anlamına geliyor. Üstelik sizin aracınızla işinizi de yaptığınızı düşünürseniz bu yatım değil size zarar demektir. Yıllık araç kiralama yöntemi ile birlikte ise karlı bir yatırım yapmış oluyorsunuz.

İşletmeniz için uzun dönem araç kiralama hizmetimizi tercih edebilirsiniz.


Etiketler:Kobiler İçin Yıllık Araç Kiralama Avantajları