İletişim:

0850 360 55 34
[email protected]

Ankara Merkez Ofis:
BOSB 55.Cadde No:4 Malıköy / Sincan

Hangi Aracı Kiralamalıyım

Yeni bir araç kiralamak istiyorsunuz fakat kiralayacağınız araca henüz karar veremediniz. O zaman bu haberimizin size yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Araç kiralamaya karar verdikten sonra aşağıdaki başlıklar üzerinde durduğunuzda seçiminizi daha doğru bir şekilde yapabilirsiniz.

Görünüm

Bir araç kiralamadan önce bakmanız gereken ilk şey aracın görünümüdür. Yani içinize sinmeyen bir aracı kiralamak istemezsiniz. Özellikle de kiralayacağınız araca uzun dönem binecekseniz o zaman bu daha da önemlidir. Araç ilk gördüğünüzde sizi kendisine çekiyorsa o zaman ekstra özelliklerine geçebilirsiniz. Aracın gördüğünüzde içiniz kıpır kıpır eder ve sonrasında detaylara çok takılmazsınız.

Güvenlik

Aracın tipi hoşunuza gittikten sonra sıra aracın güvenliğine gelebilir. Güvenlik eğer ki benim için çok önemlidir diyenlerdenseniz o zaman Euro/ NCap testlerindeki performansını incelemenizi öneriyorum. Günümüzde pek çok marka üretimini yaptığı araçlarda bu testten 5 yıldız alıyorlar. Bunun için yeni nesil araçlarda güvenlik donanımı hepsinde çok iyidir. Ancak siz aracımı neredeyse ölümlü kazası olmasın diyorsanız o zaman üst düzeyde bir güvenlik bir önlem almalısınız. 

Sürat/Hızlanma

Hız tutkunu biriyseniz o zaman torku yüksek olan araçlar sizin için idealdir. Bazı araçlarda motor gücü yüksek olsa da aracın hızlanması yavaş olabiliyor. Nedeni ise torklarının düşük olmasından kaynaklanıyor. Aracınız otomatik vites olsun ya da düz vites torku 200’ün üzerindeyse o zaman hızlı olursunuz. 

Yakıt

Elbette ne kadar hız o kadar yakıt demek. Benim için aracımın yakıtı az olsun diyorsanız o zaman ani hızlanma ve yavaşlamalardan uzak durmalısınız. Elbette ki araç kullanırken hız konusu önemlidir. Lakin her aracın yakıt tüketimi de birbirinden farklıdır. Bunun için az yakıt tüketen araçlara yönelebilirsiniz. 

Sürüş Konforu

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz başlıklardan aracınız geçer not almışsa o zaman aracınızın sürüş konforuna geçebilirsiniz. İyi bir sürücü aracını her şartta kullanabilir. Ancak kullandığınız aracın sizin üzerinizde bir yük olması da tercih edilen bir şey değildir. Özellikle uzun yolculuklarda konforlu olmayan bir araç her zaman sizi yoracaktır.


Etiketler:araç kiralama araç seçimi