İletişim:

0850 360 55 34
[email protected]

Ankara Merkez Ofis:
BOSB 55.Cadde No:4 Malıköy / Sincan

Az Yakan Araba Kiralamak

Bireysel ya da kurumsal araç kiralamak isteyenlerin ilk merak ettikleri soru kiralayacağım aracın az yakıt tüketmesini istiyorum bunun için ne yapmam lazım az yakan araba hangisidir? Olmuştur. Bunun içinde genellikle tercih motoru küçük olan araçlardan yana olur. Ancak şunu net bir şekilde söyleyebiliriz ki bir aracın motorunun küçük olması o aracın az yakacağı anlamına gelmez.  Burada aracın az yakmasına neden olan bazı faktörler vardır ki bunların başında da aracı kullanacak olan kişi gelir. Eğer ki kişi aracı sürekli hızlı ve devirsiz kullanıyorsa bu durumda o aracın az yakması mümkün değildir. Gelelim işin teknik olarak boyutuna bakmaya

Az Yakan Araba Kiralamak

Az yakan araba kiralamak sanıldığı gibi zor değil. Biz kiraladığımız araçların tamamında bu özelliğe sahibiz çünkü biz hiçbir müşterimize bakımları gelmiş, hor kullanılmış araç teslim etmeyiz. Biz kiralama hizmetimizde sıfır araçlarımızı teslim ederiz. Buna göre kiraladığınız aracı ilk siz ya da personeliniz kullanır.

Gelelim olayın başka bir boyutuna bakmaya araç kiralarken ya da satın alırken yakıt ekonomisi çok önemlidir. Bunun içinde dikkat edilmesi gereken şey sizin nasıl bir otomobile ihtiyacınız olacağıdır. Yeni nesil otomobillere baktığımızda hepsinin enjeksiyonlu olması ve adeta yakıtı koklayarak tüketiyor olması araçların performans kaybetmeden az yakmasını sağlayacaktır. Eğer kiraladığınız araç şehirler arası yolculukta daha fazla kullanılacaksa o zaman motor gücünün büyük olması daha az yakmasını sağlayacaktır. Şehir içi ulaşımda kullanılacak araçlarda ise küçük motorlar daha az yakar. Bunun için öncelik ihtiyacın belirlenmesi olarak değerlendirilebilir.

Nasıl Arabalar Az Yakar?

Bir aracın yakıtını etkileyecek pek çok faktör vardır. Örneğin az yakan araba için lastiklerinin durumu, bakımlarının düzenli olarak yapılması ve yağının suyunun zamanında değişimi önemli faktördür. Bunlara dikkat edilmesi halinde ise aracın çok yakması mümkün değildir. Bunun yanı sıra süspansiyon dengesi, elektrikli parçalar gibi farklı donanımlarda aracın yakıt tüketimini değiştirecek olan faktörler arasında yer alır. Unutulmaması gereken ayrıntı ise otomobil eskidikçe daha fazla yakacağıdır. Bunun için uzun dönem araç kiralama hizmeti alınacaksa bu durumda en doğru çözüm sıfır olan araçlardır.


Etiketler:Az Yakan Araba Yakıt Tasarrufu